Цензура дозволена

такі справи 15.04.2009 в 10:44

Ст. 15 Конституції України «Цензура заборонена.» Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення.

Нагадую, що мова йде про рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за № 1738 від 1 жовтня 2008 року про вилучення неадаптованих до вітчизняного законодавства зарубіжних програм і передач з кабельних мереж України.
«Неадаптованим» на думку Нацради є (окрім ТВЦ, Рен-ТВ та ОТР) російський телеканал «РТР-Планета». Він зник з ефіру в Києві 1 листопада. Не розумію, чим не догодив цей канал Нацраді? Внаслідок чого, Нацрада у вищезгадоному рішенні зазначає: Протокол№ 35, п.1 «Констатувати факт невиконання провайдерами програмної послуги рішень Національної ради...у частині надання документальних підтверджень адаптації змісту іноземних програм до вимог законодавства України...»

Нові обставини справи 14.04.2009р
Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення зобов’язала провайдерів кабельних мереж до 01.06.2009р виключити зі своєї трансляції російський Первый канал. Всемирная сеть.

ГАНЬБА свободі слова в Україні! ГАНЬБА Нацраді! ГАНЬБА ВРУ та Президенту! ГАНЬБА всім, хто порушує Конституцію – основний Закон держави!

Коротка довідка
Діяльність Національної ради ґрунтується на принципах законності, незалежності, об'єктивності, прозорості, доступності для громадськості, врахування культурної, ідеологічної та політичної багатоманітності в суспільстві, врахування загальновизнаних міжнародних норм та стандартів у галузі телерадіомовлення, повноти і всебічного розгляду питань та обґрунтованості прийнятих рішень.
Національна рада складається з 8 осіб. З них 4 члени призначаються ВРУ і 4 члени Президентом України.

Цензура (лат. censura) — контроль держави над прилюдними виявами думки і творчості. Як правило, проявляється у придушенні вияву певних ідей, торкання певних тем або вживання певних слів. Як привід до цензури часто називається намагання нібито стабілізувати суспільство, над яким уряд має контроль. (вікіпедія)

Що роботи?
1. Дивитися телеканал через сопутникові антени.
2. Обрати інтернет-трансляції.

"Факты и комментарии"  стаття під назвою "ТРАНСЛЯЦИЮ РОССИЙСКОГО "ПЕРВОГО КАНАЛА" В УКРАИНЕ МОГУТ ПРЕКРАТИТЬ ИЗ-ЗА РЕКЛАМЫ ВОДКИ"  
 

{ 9 Комментариев }

Моделін

такі справи 12.04.2009 в 19:16

Моделін - кольорова глина, що дуже нагадує за своєю структурою пластелін.

Особливості - дуже лепкий, саме тому працювати з моделіном варто змоченими водою руками, на гладкій поверхні (наприклад, фользі).

Лепка нагадує роботу з пластеліном - принцип такий самий.

Щоб виріб залишався стійким - його потрібно 2-3 хв. протримати в гарячій воді на вогні. Якщо перетримати - зміняться кольори, наприклад, фіолетовий стане рожевим.

Потім можна покрити будь-яким прозорим лаком (напр., для нігтей).

В мене виходять оригінальні подарунки близьким і друзям  у вигляді різноманітних брошок та магнітів на холодильник.

Придбати моделін можна в переході метро на Контрактовій пл. або на Андріївському. (1 палочка = 2 грн.)

{ 6 Комментариев }

Аудиореклама в метро и закон

такі справи 12.04.2009 в 17:30

брендирование станций
реклама на дверях станции
динамическая реклама в туннелях
реклама на кассовых залах (вестибюль)
лайтбоксы на станциях
лайтбоксы на эскалаторах (метролайты)
Читать дальше...

Это далеко не полный список возможностей размещения рекламы в метро, которые предоставляют многие рекламные агентства
Ко всему прочему – некий сайт advertka.com.ua предлагает звуковую рекламу в метро.

Аудио реклама в метро (Звуковая реклама)
Текст аудио рекламы для метро предоставляется клиентом. Но необходимо знать, что в эфир не допускается информация, которая несет в себе смысловой подтекст, шумовые спецэффекты, крики, многоголосия, обращения к определенному лицу и, конечно, религиозные, политические или агитационные призывы. Ролик должен быть записан на украинском языке. Кроме этого, рекламодатель может выбрать, либо самостоятельно записать ролик, либо за него могут это сделать проффесиональные дикторы метрополитена.
Чаще звуковая реклама в метро используется для анонса массовых мероприятий и временных акций. Таким способом можно привлечь внимание покупателей к конкретным услугам и товарам.
Звуковая реклама в метро транслируется сразу на всех эскалаторах метрополитена,выбрать конкретную станцию или группу станций нельзя.
Стандартное размещение звукового ролика в метро составляет не более 30 секунд. Именно в это промежуток времени может уместиться текст размером 30-35 слов. Предлоги и союзы не считаются. Текст звукового ролика для метро должен начинаться с обращения к пассажирам ("Уважаемые пассажиры"). Перед записью ролика, Ваш текст проходит согласование в метрополитене. Если метрополитен не одобрит Ваш ролик, то ни мы, ни любое другое РА не сможет его разместить в метро.

Стоимость:
Читать дальше...

Мне лично приходилось слышать подобную рекламу на ст.метро Майдан Независимости неоднократно. Каждый раз я удивляюсь вновь, как пассажир, как киевлянка и как будущий юрист. Как пассажир, который пользуется метро как правило 2 раза в день, я просто устала от этих бесконечных информационных потоков. Как киевлянка, мне страшно и стыдно за наш метрополитен (в частности, когда стены станции Крещатик, которым уже почти 50 лет «обвешивают» рекламой «Кращої ціни в Кишені»). И как будущий юрист я не могу спокойно смотреть на нарушения закона.
Речь идет о п.5 ст. 18 Закона Украины «О рекламе», в соответствии с которым «запрещается распространение рекламы по радиотрансляционным или иным звуковым сетям оповещения пассажиров в транспортных средствах общественного пользования, на станциях метрополитена, вокзалах, в портах и аэропортах, за исключением распространения социальной рекламы.»

Судебный прецедент по этому вопросу здесь

ПЕРЕПУБЛИКАЦИИ моей заметки:

 1. "Газета по-народному"

2.  НашКиев.ua  

3. КИЯНИ_обоз

{ 28 Комментариев }

Іподром

такі справи 05.04.2009 в 15:47

Адреса: пр. Академіка Глушкова, 10 (будь-яка маршрутка від м.Либідська, що йде до ТЦ "Магелан").


 

{ 7 Комментариев }

Правовий лікбез ч.2 (Трудове законодавство)

такі справи 20.03.2009 в 22:39

Кодекс законів про працю України

Стаття 140. Забезпечення трудової дисципліни.

ч.2 У трудових колективах створюється обстановка нетерпимості до порушень трудової дисципліни, суворої товариської вимогливості до працівників, які несумлінно виконують трудові обов'язки. Щодо окремих несумлінних працівників застосовуються в необхідних випадках заходи дисциплінарного і громадського впливу.

  Сувора товариська вимогливість? Це, власне, про що? Хтось з цим зіштовхувався в реаліях робочих буднів?

 

{ 10 Комментариев }

Правовий лікбез ч.1

такі справи 19.03.2009 в 12:29

Набридло зустрічати в пресі нерозуміння і небажання зрозуміти деякими журналістами елементарних основ права України...

• В Україні - Кримінальний кодекс, якщо російською «Уголовный», але аж ніяк не «Карний кодекс»!.

• Правильно не «збудження кримінальної справи», а «Порушення кримінальної справи» (термін зі ст.94 Кримінально-процесульного кодексу України «Приводи і підстави до порушення кримінальної справи»)

• З правової  точки зору, вірним буде  використання поняття "власник або уповноважений ним орган", т.як Кодекс законів про працю України не містить поняття "роботодавець" (напр., див. ст.21 "Трудовий договір" КЗпП")

 

{ 37 Комментариев }

Московська площа/будівництво метро

такі справи 17.03.2009 в 13:14

"Наразі будівельна готовність станцій «Деміївська», «Голосіївська» та «Васильківська» складає 95-97 відсотків і якщо фінансування розпочнеться у березні, станції будуть здані в експлуатацію до Дня незалежності." (с) Голова правління ВАТ «Київметробуд» Володимир Петренко       (20.02.2009, сайт www.metro.kiev.ua)

Будемо сподіватися, що до Дня незалежності 2009 року...А поки що на Московській пл. знову пробки...

22 березня 2009   Нові подробиці в цій справі - "Відкриття нових станцій киїського метро в 2009 році під загрозою зриву", пише видання Коммерсантъ-Украина та коментує бігмір 

{ 6 Комментариев }

Мій Львів

такі справи 16.03.2009 в 10:39

Я не знаю жодної людини, яка хоч раз була у Львові і залишилася байдужою до цього міста...

У кожного свій Львів...

Мій Львів - це колоритні й доброзичливі українці та  вузенькі вулички з бруківкою...

В цьому стільки всього, що хочеться повертатися сюди ще й ще...

{ 21 Комментариев }

У кожного свої таракани в голові)

такі справи 12.03.2009 в 08:35

У кожного свої таракани в голові...Ну от наприклад, у мене є дивний "бздик" пов"язаний з чашкою. Якщо ж бути точнішою, то з улюбленою чашкою. Це почалося ще в дитинстві, я чомусь завжди обирала одну й ту ж і дуже ображалася коли з неї пив хтось інший або ще гірше - хтось ненароком її розбивав. При чому ні з тарілками ні з виделками в мене таких "особистих" стосунків не має:) 

 А у Вас є улюблена чашка? Покажіть іншим)

{ 37 Комментариев }

Ляпи київського метро

такі справи 11.03.2009 в 14:08

Всюди в київському метро - "наліпки для блондинок"...Одна з них взагалі мене дивує..."Підніми візок!", цю наліпку можна побачити при вході чи виході з ескалатора майже на кожній станції...Але...Відповідно до п.4.1.5. 4. Правил користування метрополітеном від 20 січня 1995 року пасажирам забороняється перевозити багаж на візках. От тобі і правила...

{ 13 Комментариев }

Папазол або хохми лікарських ТМ

такі справи 10.03.2009 в 20:30

Зазвичай від підвищеного тиску мені допомогає Цитрамон. Але одного разу його не знайшлося і мені запропонували - Папазол™...Довго сміялася від назви! Мабуть, саме так фармацевт, який придумав цю назву, вирішив помститися своєму злому  таткові

{ 33 Комментариев }

Зеніт ТТL

такі справи 09.03.2009 в 18:59

Знайомтися, мій 2-й найулюбленіший "мужчина" (1-й - племінник Максимка) - Зеніт ТТL!

стать: чол

колір: брюнет

вага: 1 кг 100 г

габарити: 138-100-93 мм

рік народження: 70-ті 20 ст

місце народження: Красногорський механічний завод (Росія)

Поряд з ним цифровий Олімпус FE-300  виглядає справжнім хлопчиськом...

{ 13 Комментариев }

МЖД присвячується

такі справи 06.03.2009 в 11:03

Не знаю чи зможу зайти до інету в неділю, а тому вітаю вже зараз Всіх дівчат/жінок/бабусь/мам/сестер/дружин/себе також, а ще "парней, что заправляют джинсы в сапоги" (с) Фёдор Двинятин, з наступаючим святом Міжнародного жіночого дня! Бажаю бути єдиною...і аж ніяк "не 8-ю Мартою"! 

{ 3 Комментариев }

Реклама в метро

такі справи 05.03.2009 в 17:11

Рекламщики знову і знову мене дивують..

Сьогодні...зайшла до вагону на ст.м. Політехнічний інститут, дивлюся - якось дивно навколо...не могла зрозуміти  "що не так"...нарешті стало ясно, що відсутність реклами на стінах вагону - ось що дивно:) Вагон був повністю в своєму природному кольорі, ніяки тупі логотипи/речівки/шрифти/пропозиції мене не дратували, проїхали пару станцій...піднімаю очі до поручня за який трималася рукою і мало не впала...Чому? - див. фото

{ 11 Комментариев }

Щастя в Україні є!

такі справи 03.03.2009 в 10:13

 м. Щастя (Луганська область, Жовтневий район)
 

{ 30 Комментариев }

Фонарный столб – источник света или объявлений?

такі справи 23.02.2009 в 16:39

      Этим вопросом я задалась, в очередной раз увидев «обшитый» бумагой фонарный столб возле метро Палац Украина. Вспомнилась фраза tripakа «Вдарили реалізмом по естетиці!»
       Подумалось…У нас же со времен Союза ничего не изменилось. Казалось бы – и тебе тематические газеты для объявлений (например Aviso) , и интернет-сайты (например, Slando) и даже «Доски Объявлений» на различных порталах. Бесплатно, надежно и быстро. Но нет…Фонарные столбы! Что это? Менталитет?
       В других странах с этим борются и достаточно успешно. Например, в Южной Корее столбы заматывают специальной резиновой лентой с «пупырками», чтобы реклама не липла. В Лондоне все поверхности отдельно стоящих объектов городской собственности покрыты специальной рельефной краской, которая создает фактуру, непригодную для объявлений или наклеек. Если же необходимость повесить объявление на столбе возникает у муниципалитета или полиции, используются пластиковые одноразовые хомуты.
      У нашей власти (за постоянным подорожанием коммунальных, строительством метро и проведением евро-2012) вряд ли до таких «проблем» как фонарные столбы дело дойдет, а жаль…

 

{ 18 Комментариев }

Картошка в мундире

такі справи 23.02.2009 в 15:04

Подумалось...

{ 17 Комментариев }

Пробки бывают разные

такі справи 27.01.2009 в 18:56

 Пробки бывают разные...и лучше если ты стоишь в такой!))

{ 9 Комментариев }

Простой карандаш

такі справи 17.01.2009 в 12:18

 

{ 9 Комментариев }

Полтавська реклама

такі справи 17.01.2009 в 10:06

 Днями була в Полтаві. Нічого особливого, місто як місто...єдине що здивувало і трохи потішило - полтавська реклама...така концептуальна, що просто не вистачає слів...)))))) 

{ 9 Комментариев }

Новий дорожній знак :)

такі справи 31.12.2008 в 13:31

 

{ 23 Комментариев }

Замітка парашютиста

такі справи 21.12.2008 в 13:11

Порпалася тут в папірцях і знайшла своє посвідчення парашютиста. Згадалося як це було...

   Напередодні 4-го червня 2006 року до мене залетів мій божевільний друг Коля і сказав мовляв збирайся, завтра вранці ми їдемо під Чернігів на базу Прогрес пригати з парашютом...я була в шоці...звичайно, кожен із нас мріяв про Небо, але ось так - ЗАВТРА...я подумала він жартує...

О 5-тій раку ми вже їхали в метро на станцію Чернігівська, щоб звідти на маршрутці добратися до бази...Довго йшли до неї від траси через поле,з нами ще й якийсь кіт ув"язався і супроводжував до пункту призначення. Відверто кажучи, назва "Прогрес" не зовсім відповідала реальному стану бази:) Ми побачили декілька ангарів, промислових приміщень і вряд десь біля 5 літаків, що в народі носять назву "кукурузники". Навколо ніякої цивілізації, голе поле й кілька груп таких же сміливчиків як ми, що вже проходили підготовку. Остання виявилася дуже простою і короткою. Заплативши близько 100 грн, ми переодяглися в стару камуфляжну форму й берци (що, особисто, мені були на 3 розміри більші). Потім слухали інструктора, що нашвидкоруч пояснював що й до чого, але більшою мірою розповідав дивакуваті анекдоти місцевого виробництва накшталт «Лежить мішок на полі, а зверху мухи літають, що це? – Парашют не розкрився! Га-га-га». Після кількох таких «га-га-га» мене вже нудило і я захотіла чимдуж звідти бігти додому. Та Коля сказав, що не варто так хвилюватись, що все буде добре (адже він вже неодноразово пригав саме на цій базі і як я бачу з ним усе гаразд). Головне що мені варто запам*ятати це те, що після випригу з літака я маю проговорити вголос «501...502..503...кільце!» й швидко висмикнути кільце, що знаходилося в мене трохи нижче шиї, після чого відкривається парашют. Таким чином я пробуду у вільному падінні близько 3 секунд.Все інше за словами Колі можна було викинути з голови...Я так і зробила.. 1,5 години підготовки замість 3, і на нас вдягли парашюти. Це 25 кг щастя і почуваєшься ти з цим «щастям» як Нінзя-черепашка з одноіменного мультфільму. Потім нашу групу (нас набралося 7) поставили за вагою (від найважчого до найлегшого), в такій послідовності ми й мали випригувати з кукурузника. Зсередини ця «конструкція» виглядає як покинутий повоєнний літак часів Другої Світової. Та попри всі ці незручності, пошкоджену стропами руку (що буде трохи пізніше), непідготовка до екзамену (який мав відбутися в мене на наступний день, адже це був саме час літньої сесії)...попри все це – САМ СТРИБОК був ЧУДОВИЙ...через погодні умови нас літак підняв замість 900 метрів на 1200..Навіть не вірилося...1200 метрів пустоти просто в тебе під ногами...відчуття повітряної кульки...Воно того варте!

Кому цікаво - http://www.progres.org.ua/

{ 13 Комментариев }

Валіза слідчого-криміналіста

такі справи 11.12.2008 в 10:38

Вчора на криміналістиці займалися дактилоскопією (тобто брали власні відбитки пальців та вираховували дактилоскопічну формулу - якщо комусь цікаво, в одному з постів можу розповісти, як це зробити в "домашніх умовах").

В  цьому ж пості продовжую тему  "таємних шухлядок" ( див. пост "сантехнік і його таємна шухлядка") і викладую фото стандартизованої валізки слідчого-криміналіста...в ній є на що подивитися...))

 

{ 30 Комментариев }

Як захистити своє авторське право "не виходячи з дому"

такі справи 04.12.2008 в 13:41

«на блогах часом висить ексклюзивна інфа, але її авторам ніхто не заплатить» (с) archie

Як захистити своє авторське право на об*єкт творчісті (вірш, розповідь, зображення тощо)?Варіанат №1 Звернутися до патентного бюро. Там вам за гроші пояснять, що таке авторське право і з чим його їдять. А саме:
Авторське право - це право автора (його правонаслідувача, спадкоємця або іншої особи, якій на законних підставах належать вказані права) на результати його творчості у сфері літератури, мистецтва і науки.  
До об'єктів авторського права відносяться: літературні, музичні, драматичні, фотографічні і аудіовізуальні твори, бази даних і комп'ютерні програми, переведення, збірки творів і так далі.
Для сповіщення інших осіб про свої права власник авторських може використовувати знак охорони, який включає: латинську букву «С» в колі – ©; ім'я володаря виняткових авторських прав; рік першої публікації твору.
Автор твору (або інша особа, що володіє авторським правом на твір) для засвідчення авторського права може зареєструвати авторське право на твір або договір, що стосується авторського права, в установленому порядку. Слід підкреслити, що дана реєстрація не є обов'язковою, оскільки авторське право на твір виникає з моменту створення твір, тобто реєстрація – це право, а не обов'язок автора. Реєстрація авторського права є лише додатковим підтвердженням при виникненні суперечки відносно твору.
Майнові авторські права діють протягом всього життя автора і 70 років після його смерті. Немайнові авторські права (право авторства, право на недоторканість твору, право протидіяти будь-якому перекрученню, спотворенню і іншій істотній зміні його твори, які можу заподіяти шкода його честі і гідності і так далі) охороняються безстроково.

Варіант №2 Захистити своє авторське право самому, «не виходячи з дому». Цю маленьку хитрість розповіли мені в універі на 2-му курсі, коли ми вивчали цивільне право.
Що для цього потрібно? Все дуже просто, вам потрібен конверт з маркою по Україні + трохи часу. Об*єкт своєї творчості пишете від руки чи друкуєте, зазначаєте авторство (Галушка Іван Іванович) та вкладаєте в конверт (крім паперу це може бути будь-який інший носій інформації - наприклад CD-диск). Наступний крок – відсилаєте звичайною почтою (так, вона ще існує)) на свою адресу. Найголовніше – це печатка почти, що зазначає дату. Отримавши листа, не розпаковуйте його!!!, а просто кладіть собі під подушку і спіть спокійно. Потім, якщо виникне спір, щодо авторства – цей конверт стане доказом.

 

{ 18 Комментариев }

Консьюмеризм

такі справи 02.12.2008 в 22:47

Десь близько рік тому, я читала Корреспондент, і наштовхнулася на соціальну рекламу. Виглядала вона ось так

Я була вражена...мені сподобалась сама ідея та якість виконання. Лише через рік я взнала, що це - конкурсна робота Олександра Федорченка та Олександра Павлова на VIII щорічному конкурсі соціальної реклами «Нові імена в рекламі». Тема робіт 2007 року - «Restart Generation». (докладніше тут http://www.youngawards.kiev.ua/ua/brief/)

Ціль конкурсу цього року звернути увагу людей на проблему непотрібних покупок, на консьюмеризм, розкрити його значення й допомогти не піддаватися бажанню тотального споживання. Проблема в тому, що люди перестали звертати увагу на те, до чого призводять їхні бажання. Постійне «Хачу-Хачу-Хачу» застить око бездушним споживанням. Що робить людину справжньою - чергова модна кофточка? Зайва шуба? Або ультрановий комп'ютер? Чи пам'ятає людина, перебуваючи у величезному супермаркеті, про свої справжні бажання?

Власне, в мене відрузу перед очима така картинка.

Білий фон... В центрі купа взуття (різних сезонів, кольорів, фасонів, чол./жіноче..одним словом - різноманітне) + коробки з-під нього височіють одна на одній в довільній формі. Марок взуття не видно (це ж не PR зрештою). Але на кожній парі ярлики з написами "Знижка 30%", "Знижка 50%", "Акція на 100 грн дешевше" і тому подібне. У всій цій купі стоїть сучасна дівчина і тримає ще одну пару, підняту на рівні її пліч. В неї збентежене обличчя.

Слоган: Хочеш отримати 100% знижку? Відмовся від непотрібної покупки! ©

P.S можна було б реалізувати, але...я того ж вечора записалася на курси Комп*ютерної графіки та дизайну. На наступний рік, сподіваюсь, з реалізацією буде усе гаразд)

{ 19 Комментариев }