такі справи 05.05.2009 в 11:19

Прапор України: ріпак чи пшениця?

Навіть кожний першокласник знає, що одним із символів України є державний прапор - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг блакитного (хоча за Конституцією - синього) і жовтого кольорів. Блакитна - символізує небо, жовта - поля пшениці. І якщо з небом все більш-менш зрозуміло, то про пшеницю я би посміла не погодитися.

В реаліях, подорожуючи Україною, найчастіше зустрічається співвідношення блакитного неба з полями, засіяними ріпаком (лат. Brassica napus, російською - "рапс") - однорічна олійна рослина родини хрестоцвітих. Олія ріпака використовується для отримання біодизелю. При цьому, як завжди,  існує 2 сторони медалі: з одного боку - альтернативне пальне, що значно дешевше ніж нафта, з іншого - непригодні для використання землі, які залишає після себе ріпак.

Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы

Комментариев: 47
хм...цікава думка...і що робити? передбачити окремим актом чіткі параметри?

чому б ні? от, наприклад - RGB 0000AD, FFDE00, DE2110 - це

офіційні відтінки

прапору Молдови

подивилась твою силку, але автор в ній говорить, що відтінки офіційні, але він не знає нормативного акту...а не має акт - не має "офіційно"...пробувала шукати...нічого не знайшла..

ось, знайшла...офіційний сайт Президента Молдавії..і жодного слова про відтінки...

оу, значить - я не так зрозумів) але те що ті відтінки є загальноприйнятими - точно.

читав статтю про це - там ніби згадувалась Молдова, Швеція... ще хтось - не пам'ятаю. і статтю зараз знайти не можу.

мова там про те йшла, що оці так звані "загальноприйняті відтінки" не тільки в інтернеті і на папері використовують, а й на прапорах (в натуральному вигляді). саме ці й ніяких інших...

ну, та тут, власне, нема про що хвилюватись, бо нам такий (здавалося б простий) вияв культури поки не світить...

це ти точно підмітив...але хто зна...все змінюється) будемо думати на краще)